برگزاری سمپوزیوم تخصصی کاربردهای درمانی کورکومین توسط کمیته فناوری نانو
تاریخ خبر : 1392/09/02 تعداد بازدید : 5811 موضوع خبر : اخبار همایش ها

سمینار تخصصی کاربردهای درمانی کورکومین: از طب سنتی تا چشم انداز فردا روز چهارشنبه 29 آبان ماه 1392 با همکاری کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

سمینار تخصصی با عنوان "کاربردهای درمانی کورکومین: از طب سنتی تا چشم انداز فردا" با امتیاز بازآموزی جهت داروسازان و متخصصین علوم دارویی روز چهارشنبه 29 آبان ماه 1392 با همکاری کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در محل آمفی تاتر واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید. این برنامه شامل 4 سخنرانی جامع علمی و یک پنل تخصصی با عنوان اهمیت تولید نانوکورکومین درایران  بود.
هدف از اجرای برنامه، آشنایی علاقه مندان  با اثرات درمانی کورکومین بعنوان ماده موثره زردچوبه در پیشگیری و درمان بیماری­ها بود که برای نخستین بار در سطح کشور برگزار گردید. بیش از 90 نفر از اساتید حوزه های علوم دارویی، صنایع غذایی و پلیمر، دانشجویان داروسازی، صنایع غذایی  نانوفناوری پزشکی، داروسازان و مدیران در این سمپوزیوم حضور بهم رساندند و با مباحثی از جمله الگوی مصرف کورکومین در طب سنتی و مدرن، اشکال دارویی کورکومین در ایران و جهان، شیمی کورکومین، کارایی  و ایمنی کورکومین و سیستم های نوین دارورسانی نانو کورکومین آشنا شدند.

در انتهای برنامه، دبیر علمی ضمن تشکر ازدست اندرکاران برنامه بویژه  جناب آقای دکتر رضایت و سرکار خانم دکتر دادرس و قدردا نی ازاستقبال بی نظیر  وحضور ارزشمند متخصصان و دانشجویان؛ برگزاری این سمپوزیوم را گامی نخستین در جهت آشنایی با مباحث علمی نوین در این حوزه دانست واعلام نمود بزودی برنامه های علمی دیگر با رویکرد آشنایی بیشترعلاقه مندان با ترکیبات پیشگیری کننده از آسیب های سمی ناشی ازسموم زیست محیطی توسط تیم سخنرانان و همکاران برگزار خواهد شد.

---

متن نظر