داده های جدید OECD درباره نانومواد
تاریخ خبر : 1394/04/21 تعداد بازدید : 2594 موضوع خبر : اخبار نانوپزشکی خارجی

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در مورد 11 نانوماده جدید مطالبی را منتشر کرده است. این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط به تولید، استفاده، حد تماس مجاز، همچنین خواص فیزیکی، شیمیایی و خواص سم شناسی می‌باشد.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در مورد 11 نانوماده جدید مطالبی را منتشر کرده است. این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط به تولید، استفاده، حد تماس مجاز، همچنین خواص فیزیکی، شیمیایی و خواص سم شناسی می‌باشد. این 11 ماده به شرح زیر اند:
فولرن
نانولوله های کربنی تک دیواره
نانولوله های کربنی چند دیواره
نقره
طلا
درخت سان ها
دی اکسید سیلیکون (شش شکل مختلف)
نانورس
دی اکسید تیتانیوم (شش شکل مختلف)
دی اکسید سریم
اکسید روی
این اطلاعات جدید خروجی آزمایش‌هایی هستند که در آن از 11 نانوماده ‌ی موجود استفاده شده است. از نتایج این تست‌ها همچنین برای اصلاح کردن دفتر‌چه‌های راهنمای سم شناسی نانومواد استفاده شده است. این نتایج یه عنوان نقطه عطفی در تحلیل ریسک نانومواد تلقی می‌شوند.
آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECHA) از ثبت این مواد تحت REACH حمایت می‌کند تا بتواند داده‌های جدید را بررسی کند. وقتی داده‌های مربوطه به دست آمد، اطلاعات را به روز می‌کنند تا همواره ایمنی کار با نانومواد تضمین شده باشد.
داده های جدید بر روی وب سایت OECD در پایگاه اطلاعات شیمیایی (IUCLID) موجود است. IUCLID یک برنامه نرم افزاری برای مدیریت داده های مواد شیمیایی است که در ابتدا با توجه به الزامات اتحادیه اروپا (EU) برای ارزیابی و کنترل خطرات ناشی از مواد شیمیایی تدوین شده است.
برای مشاهده این مطلب بر روی وب سایت OECD اینجا را کلیک کنید.

http://www.nanosafety.ir/index.php?actn=news_view&lang=1&id=49797

متن نظر