چالش نوآوری «تهیه مواد موثره و فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده با استفاده از فناوری نانو»
تاریخ خبر : 1398/06/02 تعداد بازدید : 2285 موضوع خبر : اخبار نانوپزشکی داخلی

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری یکی از شرکت های فعال در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی به دنبال توسعه فناوری‌ها و روش‌های «تهیه مواد موثره و فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده» مبتنی بر فناوری نانو است.

شرکت توسعه فناوری­‌های­‌نوین­‌کیان­‌الماس‌­مهر (فن­‌کام) وابسته به گروه صنعتی آریان کیمیا تک از تولیدکنندگان نام‌آشنای محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی با نام تجاری «مای» با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دنبال توسعه فناوری‌ها و روش‌های «تهیه مواد موثره و فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده» مبتنی بر فناوری نانو است.
مساله محوری این چالش توسعه فناوری‌ها و روش‌هایی برای «تهیه مواد موثره و فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، دارویی و شوینده» با استفاده از فناوری نانو است. محصول و فرآورده‌هایی نهایی می‌تواند شامل انواع مواد موثره طبیعی یا مصنوعی سنتزی، نانوانکپسوله‌ها، نانوامولسیون‌ها، نانوذرات و نظایر آن باشد که قابلیت استفاده در کاربردهای چهارگانه دارویی، شوینده، آرایشی و بهداشتی را مطابق با ملاحظات تعریف شده دارند و از قابلیت مقیاس‌پذیری و تکرارپذیری به منظور توسعه در مقیاس صنعتی برخوردار هستند.
برگزیدگان نهایی این چالش به منظور توسعه فناوری و تجاری‌سازی طرح و نمونه‌های اولیه خود تا مرحله تولید انبوه، مورد حمایت شرکت دانش بنیان فن‌کام  قرار خواهند گرفت و فرصت همکاری در قالب دسترسی و استفاده از زیرساخت آزمایشگاهی، فروش محصول یا دانش‌فنی و سرمایه‌گذاری مشترک را با این شرکت خواهند داشت. کلیه علاقمندان می‌توانند به طور رایگان در این چالش شرکت کنند و از تسهیلات حمایتی 80 میلیون ریالی شامل کمک‌هزینه نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی در مرحله اول و جوایز نقدی 200، 150 و 100 میلیون ریالی ویژه برگزیدگان اول تا سوم در مرحله نهایی چالش بهره‌مند شوند.
اگر ایده‌ای در ذهن دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمانبندی ارائه طرح ها، ملاحظات فنی مورد نظر و ... جهت مشاهده سایت مربوطه اینجا را کلیک فرمایید.

http://ichallenge.ir/%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D9%87%D8%A7/%da%86%d8%a7%d9%84%d8%b4-%d9%86%d9%88%...

متن نظر