نشست خبری سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی
تاریخ خبر : 1398/11/01 تعداد بازدید : 2310 موضوع خبر : اخبار همایش ها

نشست خبری سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی با حضور دکتر سیدمهدی رضایت، رئیس همایش، دکتر حسین قنبری و دکتر مهدی آدابی، دبیران این همایش در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

نشست خبری سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی روز یکشنبه 29 دی 98 با حضور دکتر سیدمهدی رضایت، رئیس همایش، دکتر حسین قنبری و دکتر مهدی آدابی، دبیران این همایش در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
دکتر مهدی رضایت، رییس این همایش با اشاره به اینکه ایران جایگاه ویژه‌ای در حوزه فناوری نانو در سطح جهانی به دست آورده است، گفت: رتبه چهارم دنیا در حوزه نانو تکنولوژی را از سال ۱۳۹۶ به دست آورده‌ایم و کماکان این جایگاه را حفظ کردیم. فاصله بسیار زیادی با کشورهای همسایه داریم و رقیب‌های اصلی ما کشورهایی مانند چین، هندوستان، کره جنوبی و کشورهای اروپایی هستند. در سال میلادی گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ مقاله در نشریه معتبر ISI منتشر شده است و از لحاظ رتبه‌بندی مقالات، ما جایگاه چهارم دنیا را تثبیت کردیم.
در ادامه دکتر رضایت با اشاره به اینکه در سند ۱۰ ساله دوم فناوری نانو تکنولوژی آمده است که از مرحله تولید علم و توسعه نیروی انسانی رد شده‌ایم، گفت: به وضعیت خوبی در تولید علم رسیدیم و در این سند، بر تجاری سازی، صادرات و ایجاد شرکت‌های بین‌المللی و همکاری‌های بین‌المللی تاکید شده است. ایران بیش از ۳۵ هزار نفر دانش آموخته و فناور در حوزه نانو دارد که بخشی از آن مربوط به حوزه پزشکی است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان در این حوزه فعال هستند، گفت: از این تعداد، نزدیک به ۳۰ شرکت در حوزه پزشکی هستند که بیش از ۶۶۰ محصول شناسنامه‌دار در حوزه‌های مختلفی مانند نساجی و دارو را تولید کردند. گردش مالی در فناوری نانو از سال ۱۳۹۴ گرچه کوچک بوده ولی هر سال ۲ برابر  شده است و در سال ۹۶ نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان که در سال بعد به بیش از هزار میلیارد تومان و امسال پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان سال از ۲ هزار میلیارد تومان خواهد گذاشت.
وی افزود: این همایش فرصت مناسبی برای دیدار با دانشمندان و محققان این حوزه و دارای امتیاز بازآموزی است.
گفتنی است سومین همایش نانوپزشکی و نانوایمنی با همکاری انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران، گروه نانوفناوری دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، شبکه ایمنی نانو ایران و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو 5 و 6 بهمن ماه 98 برگزار می شود. در این همایش اساتید و دانشمندان حوزه نانوپزشکی و نانوایمنی از سراسر کشور و مراکز علمی به تبادل آخرین یافته های خود خواهند پرداخت.

http://pr.tums.ac.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=345&newsview=97313

متن نظر