دهمین کنفرانس شیمی کلوئید
تاریخ خبر : 1391/04/10 تعداد بازدید : 6261 موضوع خبر : اخبار همایش ها

از سال 1971 انجمن شیمی مجارستان میزبان یک سری از همایش های شیمی کلوئید در برخورد با موضوعات مورد علاقه فضای علمی و صنعتی است. دهمین کنفرانس شیمی کلوئیدی همراه با اولین سمپوزیوم 4 کشور اروپای مرکزی ، در حوزه کلوئیدها، سطوح و فناوری نانو و با تمرکز بر سیستم های نوآورانه برای توسعه پایدار برگزار خواهد شد. این کنفرانس مورخ 31-29 آگوست سال 2012 (10-8 شهریور 1391) در شهر بوداپست کشور مجارستان برگزار خواهد شد.

سیستم های کلوئیدی نانوساختار و نانوذرات نقش مهمی در میان سیستم های مواد نوین که برای توسعه پایدار طراحی شده اند، دارند. ذرات کلوئیدی، که از نظر اندازه، شکل یا شیمی سطحی نوین هستند، خواص عملکردی جذابی را برای طیف وسیعی از محصولات فرموله شده، از سیستم دارورسانی تا پوشش ها و لوازم آرایشی-بهداشی، فراهم می کنند.

از سال 1971 انجمن شیمی مجارستان میزبان یک سری از همایش های شیمی کلوئید در برخورد با موضوعات مورد علاقه فضای علمی و صنعتی است. دهمین کنفرانس شیمی کلوئیدی همراه با اولین سمپوزیوم 4 کشور اروپای مرکزی ، در حوزه کلوئیدها، سطوح و فناوری نانو و با تمرکز بر سیستم های نوآورانه برای توسعه پایدار برگزار خواهد شد.

موضوعات این کنفرنس به قرار زیر است: 

  • مولکول ها در سطوح بین فازی (جنبه¬های نظری، خصوصیات و اصلاح سطوح، خیس کنندگی و چسبندگی، فرآیندهای شیمیایی روی سطوح جامد)
  • سیستم های پراکنده (تهیه و خصوصیات ذرات کلوئیدی، امولسیون ها و سوسپانسیون ها، کلوئیدهای زیست محیطی
  • سیستم های خودمونتاژ شونده (سورفکتانت ها، فیلم های LB و ساختارهای  LbL)
  • کلوئیدهای زیستی (کاربردهای دارویی و پزشکی
  • سیستم های هوشمند کلوئیدی (نانوساختارها و کامپوزیت ها)
  • جنبه های کلوئید در کاربردهای صنعتی
  • پلی ساکاریدهای کلوئیدی

این کنفرانس مورخ 31-29 آگوست سال 2012 (10-8 شهریور 1391) در شهر بوداپست کشور مجارستان برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت این کنفرانس (http://www.10ccc.mke.org.hu/home.html) مراجعه نمایید.

---

متن نظر